آهنگ های ماندگار شماره 26

شماره26 (Stairway to Heaven – Led Zeppelin)

در مورد پیدایش موسیقی هوی متال (Heavy Metal) و هارد راک تا کنون صحبت های زیادی شده ولی تا کنون هیچگاه معلوم نشده است که منشا اصلی این دو سبک از کجا هستند و اولین بار چه کسی رسما این سبک ها را به وجود آورد.اما اولین گروهی که آهنگ هایی به سبک هایی مشابه تهیه کرد لدزپلین بود.لدزپلین را باید به جرعت مبدع هارد راک دانست.

گروه لد زپلین یک گروه لندنی بود که در سال 1968 تشکیل شد.این گروه از چهار عضو به نام های جیمی پیج(گیتار)، رابرت پلنت(خواننده،ساز دهنی)، جان پل جونز(گیتار باس ،کیبورد) و جان بوهام (درامز) تشکیل شده بود .این گروه در طول 22 سال فعالیت اصلی خود آهنگ هایی به سبک های هارد راک ، هوی متال ، فالک ،بلوز ،رگی ، سول ، فانک ، پاپ و حتی آهنگهایی به سبک هندی ، عربی،لاتین و کانتری داشته است.این گروه در سطح جهان تاکنون حدود 300 میلیون نسخه از کارهای خود را به فروش رسانده است که با این حساب یکی از پرفروش ترین گروه های تاریخ محسوب می‌شود.این گروه از سوی شبکه VH1 به عنوان بهترین گروه هارد راک تاریخ شناخته شده است، علاوه بر این از سوی مجله معتبر رولینگ استون به عنوان بهترین گروه دهه 70 میلادی انتخاب شده است.همینطور در لیست بهترین خوانندگان راک این مجله در رتبه 14 بهترین گروه راک تاریخ قرار می‌گیرد.

تا مدتها مردم بر این عقیده بودند که لد زپلین تنها بر دوش دو عضو اول این گروه یعنی جیمی پیج گیتاریست و رابرت پلنت خواننده این گروه می‌چرخد اما با مرگ جان بوهام درامیست این گروه در سال 1980 ، گروه اعلام کرد که دیگر نمی‌تواند به کار ادامه دهد و در حالی که که گروه در اوج کار خود بود به کار خود و این عقیده پایان داد.البته لد زپلین در سال 2007 با برگزاری چندین شب کنسرت در لندن دوباره بازگشت خود را اعلام کردند.نکته جالب این کنسرت یکی درامز نوازی جیسون پسر جان بوهام بود و دیگری استقبال فوق العاده پر شور مردم از این کنسرت ها که پس از 25 سال از نابودی لد زپلین بسیار غیر منتظره بود.

پلکانی به بهشت (Stairway to Heaven) ، علاوه بر اینکه به عنوان مشهور ترین آهنگ لدزپلین مشهور است به عنوان مشهور ترین آهنگ تاریخ راک هم مشهور است اما این آهنگ هیچگاه به تنهایی ارائه نشد و برای همین هیچگاه معلوم نشد فروش واقعی آن چقدر است.این آهنگ در آلبوم لدزپلین 3 ارائه شد، آلبومی که به همراه این آهنگ در رتبه یازدهم پرفروش ترین آلبوم های تاریخ قرار گرفته است.

متن شعر آهنگ به شدت پیچیده بود ولی ساده ترین نقدی که می‌شد از آن دریافت این بود که این آهنگ درباره زنی است در تمام عمر خود به جمع آوری پول پرداخته ولی در آستانه مرگ می‌فهمد که جایی در بهشت ندارد اما  در باره آهنگ همیشه شایعاتی وجود داشته از جمله مشهور ترین آنها این بود که اعلام شد اگر از  دقیقه 4:20 آهنگ به مدت 20 ثانیه آهنگ را به صورت برعکس گوش شود در حدود دو جمله در ستایش شیطان شنیده می‌شود.که این باعث شد شایعات در مورد شیطان پرست شدن گروه شنیده شود که تا کنون بارها اعضای این گروه از جمله جیمی پیج و رابرت پلنت این موارد را به شدت تکذیب کرده اند.

و دیگر نکته اساسی در مورد گیتارنوازی این آهنگ است که یک شاهکار بی بدیل به حساب می‌آید .این آهنگ در لیست بهترین تک نوازی های گیتار مجله دنیای گیتار (Guitar World) به عنوان بهترین تک نوازی گیتار تاریخ اتنخاب شده است.جیمی پیج در این آهنگ یک شاهکار بی بدیل خلق کرده است.شاهکاری که تاکنون هیچ گیتار نوازی در سراسر جهان نتوانسته است شبیه آن را بنوازد و همیشه یگانگی خود را حفظ کرده است.

در ضمن این آهنگ در رتبه 31 بهترین آهنگ های تاریخ مجله رولینگ استون قرار دارد.

متن ترانه:

There’s a lady who’s sure
All that glitters is gold
And she’s buying a stairway to heaven
When she gets there she knows
If the stores are all closed
With a word she can get what she came for
And she’s buying a stairway to heaven

There’s a sign on the wall
But she wants to be sure
‹Cause you know sometimes words have two meanings
In a tree by the brook
There’s a songbird who sings
Sometimes all of our thoughts are misgiven
It makes me wonder

There’s a feeling I get
When I look to the west
and my spirit is crying for leaving
In my thoughts I have seen
Rings of smoke through the trees
And the voices of those who stand looking
And it makes me wonder

And it’s whispered that soon
If we all call the tune
Then the piper will lead us to reason
And a new day will dawn
For those who stand long
And the forest will echo with laughter

If there’s a bustle in your hedgerow
Don’t be alarmed now
It’s just a spring clean for the May queen
Yes there are two paths you can go by
But in the long run
There’s still time to change the road you’re on
And it makes me wonder

Your head is humming and it won’t go
In case you don’t know
The piper’s calling you to join him
Dear lady can you hear the wind blow
And did you know
Your stairway lies on the whisperin› wind

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our souls
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll

And she’s buying a stairway to heaven…

دانلود با کیفیت متوسط 1.88 مگابایت

دانلود با کیفیت بالا 7.3 مگابایت (غیر مستقیم)

Advertisements
 1. درود ، خسته نباشی . مطلبت باعث شد که بعد از 2 سال باز هم موسیقی راک گوش کنم و واقعن لذت بردم . نمی دونم چرا به اندازه ی این بار ، هیچ وقت از لد زپلین اذت نبرده بودم .

  س.ه:از لطف شما بی نهایت ممنونم .راک روح تاریخ است و به شما توصیه می کنم هیچ گاه از آن غافل نشوید! شوخی کردم! موفق باشید.

  • johira
  • 18 آوریل 2008

  سلام.سری هم به ما بزنی خوشحال میشیم.خیلی وبلاگت جالبه .لینکهای دانلودت هم محشرند وآدمو اذیت نمی کنند دستت طلا.بای

  س.ه:از شما ممنونم دوست گرامی به وبلاگ شما هم سر می زنم.موفق باشید

 2. سلام
  وبلاگت جاي مطبوعيه. دمت گرم و به خاطر يه چيزي كه نمي گم چيه خيلي خيلي ممنون.
  تو آهنگ هاي ماندگارت ولي جاي the who خاليه.


  س.ه:سپاس گذارم در مورد the who هم بهزودی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

  • شیما
  • 25 آوریل 2008

  واقعا عالیه.ممنون…ممنون…خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم.

  س.ه:سپاس گذارم.

  • Hedda
  • 26 آوریل 2008

  سلام، ممنون بابت این شاهکار وبلاگی! از ته ته دلم ازتون سپاسگزارم، تو این روزای غمگین ،شادم کردی .موفق باشی

  س.ه:از شما و شعور بالایتان سپاس گذارم.

 3. مجددا سلام
  نیما هستم . بی مقدمه می رم سر اصل مطلب .
  گروه led zeppellin در بخس garage rock قرار می گیرد و بنیان گذار متال نیز اوزی اوزوالت با گروهش black sabath است . و شروعع heavy metel نیز گروههایی مثل metallica بودند .

  مجددا موفق باشید
  نیما
  س.ه:دوست گرامی من احتمالا اشتباهی رخ داده زیرا garage rock یک سبک آمریکایی است که در دهه 60 و 70 در قسمتهایی از شمال آمریکا دنبال می شد و لد زپلین حتی یک آهنگ هم در این سبک ندارد .در ضمن آلبوم اول و دوم لد زپلین در سال 1969 عرضه ولی آلبوم اول black sabath در سال 1970 عرضه شد بنابرین معمولا مبدع اختراع هارد راک را به لدزپلین نسبت می دهند.. موفق باشید.

 4. 1) خیر . من با جناب نیما محمدی موافق نیستم . موسیقی هوی متال اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 با ظهور سه گروه برتر تاریخ یعنی Led Zeppelin ، Black Sabbath و ِDeep Purple شکل گرفت . در اوایل دهه 80 هم موسیقی Thrash Metal با ظهور اولیه Metallica و کمی بعد Megadeth ، Slayer و Anthrax خلق شد . تا جایی که از این چهار گروه در کنار هم بعنوان Big Four Of Thrash یاد میشه .

  2) پست خوبی بود . مثل همیشه . موفق باشی .

  س.ه:از کامنت شما سپاس گذارم به دلیل کامنت های بعدی شما از قضاوت در مورد این مطالب خوداری می کنم. اما فکر کنم منظور شما از هوی متال ، هارد راک است

 5. در جوای آقای «بردبا» باید بگم که اگر هم بتوان نظر شما را راجع به led zeppllin قبول کرد که می توان آن را در متال دسته بندی کرد deep purple را به هیچ وجه نمی توان متصور شد که در سبک متال فعالیت کرده است . ریچارد هیو بلکمور ملقب که ریچی بلکمور که deep purple را تاسیس کرد کسی بود که از او به عنوان بنیان گذار سبک neo classic rock یاد می کنند او بسیاری از قطعات بزرگ موسیقی کلاسیک در دوره باروک را اجرا کرده است . همچنین اجرای موومان چهارم سمفونی 9 بتهوون و قطهاتی از پاگانینی باخ و گریک . حال چه طور می شود deep purple بزرگ را به همراهی بزرگانی چون بلکمور و جان لرد در متال دسته بندی کرد در تاریخ موسیقی به خصوص سبک راک بیشتر مطالعه بفرمایید و به سورس خود بند ها رجوع کنید . سری به ما بزنید :
  http://www.collapse.persianblog.ir

 6. به ضرس قاطع با آقای بردبا مخالفم . در تاریج راک بارها و بارها از led zeppllin نام برده شده و نه در تاریخ متال . قطعاتی مثل since I’been loving you و dazed and confused را بر کدام اساس می توان در متال دسته بندی کرد؟ آیا معیار های دسته بندی راک و متال را می شناسید ؟ جیمی پیج در 1969 به عنوان برترین گیتاریست راک در کنار جیمی هندریکس جای می گیرد . چطور می توان گفت او نوازنده ی متال بود ؟ همچنین deep purple . ریچارد هیو بلکمور ملقب به ریچی بلکمور که این گروه را ناسیس کرد به عنوان بنیان گذار سبک classic rock و بعد ها neo classic rock شناخته می شود . او موومان چهارم سمفونی 9 بتههوون را به اجرا گذاشت . و همینطور قطعاتی از پاگانینی گریک و باخ . مثلا در قطعه ی wring that neck او اشارات شاهکاری به باخ می کند . این قطعه با ارکستر فیلارمونیک سلطنتی لندن اجرا شد که اشاره او به باخ به این صورت است :violon partina No.3 in E major . او از گریک morning mood را اجرا می کند حال چگونه deep purple هوی متال می شود را نمی دانم کجای تاریخ موسیقی نوشته است ؟!
  سری به من بزنید تا در جای بهتری به گفتگو بپردازیم :
  http://www.collapse.persianblog .ir

 7. نظرم را سه بار سند کردم وارد وبلاگ نشد . در فرصتهای بعد و ادامه مذاکرات با آقای بردبا

 8. به ضرس قاطع با جناب بردبا مخالفم . نام لد زپلین بارها در تاریخ راک آوده و نه در تاریخ راک . قطعاتی مثل dazed and confused و sunce i’ve been loving you را چگونه و با چه معیاری می توان در متال جای داد ؟ آیا به سبک شناسی واقفید ؟ نام جیمی پیج در 1969 به عنوام برترین گیتاریتهای راک بعد از جیمی هندریکس در رده دوم جا میگیرد . و همچنین deep purple . که این گروه را هوی متال نامیدن بسیار آموتور گونه می نماید . ریچارد هیو بلکمور ملقب به ریچی بلکمور که بنیان گذار این گروه است سبک classic rock و بعد ها نیز neo classic rock را بنیانگذاری می کند . از جمله کارهای مهم او نیز می توان اجرای موومان چهارم سمفونی 9 بتهوون اجرای قطعه wring that neck که اشارات بارزی به باخ در violon partina No.3 in E major دارد . همچنین اجرای قطعاتی از گریک با نام morning mood و در قطع lazy هم اشاراتی دارد به آلف ون . حال چطور می توان بنیان گذار neo classic rock را به همراه بزرگانی مثل بلکمور و جان لرد در هوی متال جای داد نمی دانم . تاریخ موسیقی را تحریف نکنید . موسیقی راک به اندازه ی کافی در ایران مهجور هست . سری به ما بزنید :
  www. collapse.persianblog.ir

 9. برای بررسی بیشتر تاریخ راک سری بزنید :
  http://www.collapse.persianblog.com
  آنجا بهتر به بحث می پردازیم . آقای بردبا شما هم همین طور

  • محمدرضا
  • 29 آوریل 2008

  خیلی خوب بود

 10. چقدر دنبال همچین وبلاگی بودم! واقعا ممنونم! لینک شما در وبلاگ من قرار داده شد.

  س.ه:از شما سپاس گذارم شما هم لینک شدید

 11. سلام دوست عزیز

  باور کن اگه دروغ نگفته باشم روزی یک بار به وبلاگت سرمیزنم ولی یک چیزی که من رو خیلی ناراحت میکنه اینه که خیلی دیر مطلب اضافه میکنی !

  نکته دیگه اینخ که با اجازت چندتا از مطالبت رو تو سایتم کپی کردم ولی منبع رو ذکر کردم .

  در نهایت هم اگه مایل بودی لطف کن یه سری به سایت من هم بزن و باز هم اگه مایل بودی مدیریت بخش موسیقیش رو بر عهده بگیر .

  با تشکر


  س.ه:دوست عزیز از کار شما سپاس گذارم .اگر وقت کنم حتما به فروم ارزشمند شما سر می زنم و در آن عضو می شوم .امید وارم هرچه سریعتر کار شما بگیرد و فروم شما پر رونق شود.پاینده باشید.

 12. بازم طبق معمول عالی بود.

  حقیقتا دستت درد نکنه که مارو روسفید کردی!
  بخدا هروقت میخام از وبلاگت اسم ببرم میگم وبلاگ دوستم! انقدر با این اهنگایی که میزاری ارتباط برقرار کردم که شدی عین برادر برام!(دور از جونت چون یکی از برادرم 20 روز پیش عمرشو داد بهت)

  در مورد نظرات بقیه هم باید بگم که حق با اوناست.وبلاگت رو که دیر اپدیت میکنی هیچی (میگیرم به کیفیت کارت که حرف نداره) ولی نه دست به سروگوش وبلاگت کشیدی و قالبشو عوض کردی و نه اونطور که گفتم نوشته ها رو توی ادامه مطلب گزاشتی (اگر همینطور نزاری برای پیمایش صفحه و رسید به 3-4 تا مطلب قبل باید تاکسی دربست گرفت!)
  بخدا من صلاح وبلاگتو میخام.تو امر کنی کلی دوست هست که مسئولیت کارای جانبی وبلاگتو به عهده بگیره و تو فقط اپدیت کن!!!
  راستی از deep purple ننوشتی؟ من که با همون بازخونی گروه راک میرا خیلی حال کردم.چندتا از کارای زیباشونو به انتخاب خودت بزار.بازم میگم از متال و کلا اهنگهایی که به دل میشینن بزار که وبلاگت خفن تر از اینکه هست بشه.
  اگر تونستی کلیپهای تصویری اهنگها رو هم بزار.البته منظورم برای همش نیست ولی مثلا اون اهنگ گروه R.E.M کلیپ خفنی داره (البته یه تیکه ابروریزی هم داره ولی خوب چه میشه کرد اون بنده خدا هم دل داره!)

  منتظر ترکوندنت هستم (یعنی باشم؟!)


  س.ه:دوست مهربان و صمیمی من از شما بسیار ممنونم که این اندازه به من لطف دارید.به دلیل اینکه فید ریدر های وبلاگ اذیت نشوند مجبورم مطالب را بدون ادامه مطلب بگذارم ولی برای احترام به نظر گران بهای شما تعداد پست های در صفحه اصلی را کم می کنم.تا شما هم راحت باشید.بعدش هم شما می توانید تمام کلیپ ها به راحتی و با حجم کم در سایت YouTube گیر بیاورید.در مورد Deep Purple چون نمی توانم نظم وبلاگ را بر هم بزنم سعی می کنم به شما میلی بزنم حتما آن را مطالعه کن .جاودانه باشید.

 13. درود بر شما
  وبلاگت خیلی خوبه . ولی نمی دونم چرا از خواننده های یونانی یا موسیقی آفریقایی یا موسیقی آمریکای جنوبی نمی ذاری دوست عزیز. به هر حال دست شما درد نکنه .
  ارادتمند شما


  س.ه:از شما ممنونم دوست من .به زودی به این مقولات هم خواهیم پرداخت منتظر باشید.

 14. به ویکیپدیا و مطلبش در مورد موسیقی هوی متال نگاه کنین . درضمن ، من بی ادعا حرف میزنم . » آیا معیار های دسته بندی راک و متال را می شناسید ؟» … «در تاریخ موسیقی به خصوص سبک راک بیشتر مطالعه بفرمایید » … همین دو جمله کافیه که تمایلی برای بحث با شما نداشته باشم . موفق باشید .

  • elina
  • 18 اوت 2008

  آهنگ جالبی بود خیلی خوشم اومد . کار خیلی قشنگی کردی. بازم از این کارا کن.

  • moثهد
  • 17 دسامبر 2008

  به نظر من black sabbath هم ابداع کننده متاله هم قویترین.در جواب شما که نوشتی آلبوم اولblack sabbathسال 70 بوده باید عرض کنم که آلبوم اولشون سال 69 به اسم black sabbathمنتشر شد.

  • setareh
  • 12 ژوئیه 2009

  fogholade bood mersi

  • bahar
  • 18 ژوئیه 2009

  SALAM

  • مجیب
  • 6 اوت 2009

  بعد از سلام ممنون به خاطر این آهنگ هایی که بهمون هدیه میدی.ممکنه خیلی ها این آهنگها رو داشته باشن اما یه وبنامه که توضیحات ناب و البته متن زیبای این آهنگ ها رو در اختیار بذاره واقا جای تقدیر داره.
  اما بعد در مورد بهترین تک نوازی گیتار تاریخ واقا برام عجیبه تکنوازی جلوتر از تکنوازی آهنگ Day timeاثر جاودانه Jane قرار بگیره. البته من خیلی به ریزه کاری های موسیقی راک آشنا نیستم و بیشتر فقط شنونده هستم .
  در آخر می خواستم از آهنگ های گروه Animalsبه خصوص HOUSE OF THE RISING SUN و همچنین گروه Deep Purlبیشتر بنویسی.
  مرسی.

  • kourosh
  • 24 اوت 2009

  bal akhare yeki peyda shod man o dark kone

  merci

  • ابراهيم
  • 12 سپتامبر 2009

  پسرم خيلي به متال گوش ميكند خطري برايش ندارد (20 ساله است)

  دوست گرامی ؛‌ چرا موسیقی باید برای کسی خطرناک باشد؟ اگر شخصی بتواند با موسیقی درست و از راه مناسب ارتباط برقرار کند، حالا هر سبکی که باشد، چه خطری ممکن است داشته باشد؟

  • Soroush
  • 26 سپتامبر 2009

  با عرض سلام و خسته نباشيد حضور استاد گرامي
  من يكي از عاشقان موسيقي Rock و نوازنده گيتار هستم كه به دليل مسايل اجتماعي موجود در اين را لطمه ي بسياري خوردم در صورت مي خواستم از شما و زحماتتون تشكر كنم نمرديم و ديديم بالاخره جوونهايي هستند كه اين موسيقي را درك مي كنند و حداقل اوضاع با زمان نوجواني ما در دهه 1360 خيلي فرق كرده . دوست عزيز فكر مي كنم اگر به مسايل تكنيكي گروه ها از لحاظ تكنيك هاي نوازندگي و تاريخچه تشكيل اين گرو ها متمركز شويد خيلي مفيدتر خواهد بود و سوء تفاهم هايي كه براي دوستان اتفاق مي افتد مثلا در مورد اينكه كدام گروه پايه گذار كدام سبك است را همانطور كه اشاره كرديد با نام بردن اولين آلبوم يا كار به ثبت رسيده هر گروه مي توان دنبال و يا اثبات كرد ما هرچه شناخت بيشتري از سبكها نوع و روش هاي نوازندگي و حتي اجزا آن داشته باشيم نسبت به كل موضوع شناخت بيشتري پيدا ميكنيم اينكه گروهي با عنوان Metall و گروهي را با عنوان Trash Metall مي شناسند به نظر من اونقدر نبايد اختلاف انگيز باشد و جاي بحث داشته باشد كه مثلا بدانيم نوع افكت و يا نوع Distrotion كه هركدام استفاده مي كنند چه تفاوتهايي دارد مگر آنكه فقط بخواهيم شنونده صرف باشيم ، در هر صورت بسيار ممنون از زحماتتون دوستي كه پيشنهاد فايل هاي تصويري را دادند باهاشون موافق هستم من كه نتونستم ازUTube يا سايتهاي ديگر چيز درست حسابي بگيرم . با تشكر

  • سلام!(این را از نظر اینکه باید جواب سلام را داد گفتم ولی دوست گرامی زیاد لازم نیست قبل از کامنت سلام کنی!)
   خیلی خوشحالم که روز به روز به مخاطبان حرفه ای این وبلاگ اضافه می شود! از جمله مخاطبان و همراهان این وبلاگ همان دو نفر آن بالا هستند که حسابی با هم دعوا راه انداخته اند! ولی در کنار همین چند نفر که هر از گاهی به این وبلاگ یک سر کوچکی می زنند و خیلی هایشان (از جمله همین آقا نیما!) هرگز به این وبلاگ دیگر سر نزده نزده اند , اکثر مخاطبان این وبلاگ مخاطبان ساده موسیقی هستند اگر من حتی اگر بخواهم خیلی موضوعات را خیلی اختصاصی کنم دوستان خیلی زیادی نمی توانند بهره چندانی از این وبلاگ ببرنند . هدف اصلی من در این وبلاگ این است که اگر توانستم چند نفر را به طرف یک موزیک درست راهنمایی کم و البته در کنار آن هم بتوانم نظر چند نفر مخاطب خاص هم جلب کنم.(شما که حرفه ای تر هستید بفرمایید ؛ وجدانا چند نفر مخاطب حرفه موسیقی در ایران وجود دارد؟)
   در کل این را بدانید که بسیار خوشحال خواهم شد ;i شما هم در کنار روند این وبلاگ باشید ، مطمئن باشید تمام بازدید کنندگان این وبلاگ هم خوشحال خواهند شد!
   در ضمن فعلا برای غلبه به مشکلات یو.تی.یوب این آدرس را پیشنهاد می کنم.
   شاد باشید

  • noah
  • 31 دسامبر 2009

  Artist……………: Various Artists
  Album…………….: M1+ Top 1000
  Genre…………….: Oldies
  Year……………..: 2000
  Ripper……………: NMR
  Codec…………….: FhG
  Version…………..: MPEG 1 Layer III
  Quality…………..: CBR 128, (avg. bitrate: 128kbps)
  Channels………….: Joint Stereo / 44100 hz
  Tags……………..: ID3 v1.0, ID3 v2.3

  ———————————————————————
  Tracklisting
  ———————————————————————

  0001. Queen – Bohemian Rhapsody.mp3
  0002. Metallica – Nothing Else Matters.mp3
  0003. U2 – One.mp3
  0004. Bon Jovi – It’s My Life.mp3
  0005. Bryan Adams – Please Forgive Me.mp3

  0998. Ugly Kid Joe – Cats In The Cradle.mp3
  0999. Rick Springfield – I’ve Done Everything For You.mp3
  1000. Slade – Skweeze Me Pleeze Me.mp3

  • noah
  • 31 دسامبر 2009
  • noah
  • 31 دسامبر 2009

  albate man nemigoftamam mosic shenasash dl mikardan flan

  • دستت درد نکند دوست من لیست فوق العاده ای بود. ولی دو تا نکته:
   1.اگر این لینکها را توی اولین پست وبلاگ می گذاشتی دوستای بیشتری میتوانستند ببینند.
   2.لیست آهنگها خیلی طولانی بود کوتاهشان کردم!
   بازهم به ما سر بزن!
   موفق باشی!

   • راستی! یه تورنت خوب هم گیر آوردم از همین بسته که دانلودش راحت تر است!
    اینجا

  • majid
  • 24 ژانویه 2010

  باعرض سلام وتشکراز وب سایتتون.به نظرمن این آهنگ stairway to heavenبهترین آهنگیه که تاحالا ساخته شده یاحداقل من شنیدم.شعر-گیتار واجرای این آهنگ بهترینه.به نظرمن led zeppelinبهترین گروه سبک راک هست نه متال.

  • Nader Iranfar
  • 13 ژوئیه 2010

  سلام به دوستان موسیقی دوست

  به نظر من، هیچ شخص یا گروه موسیقی به قدرت و شایستگی گروه Black Sabbath وجود نداره. درسته که سبک اونها رو Hard Rock ، Heavy Metal و Classic Rock میدونیم ولی هیچ آهنگی در هر سبکی، توانایی عرض اندام در مقابل شاهکارهای Black Sabbath رو نداره.
  فدای همة شما؛ نادر

  • علیرضا اسکندرپور
  • 25 ژوئیه 2010

  black sabbath رو من یک آهنگی ازش دارم و زیاد گوش نمی دم اما در آرشیو همیشگیم نگه داشتم چون تو سبکی که دارند خیلی قوی کار می کنند. اما lez deppelin یک چیز دیگریست. مخصوصا این آهنگی که معرفی شد. starway to heaven. واقعا که من از شنیدن این آهنگ لذت می برم.

  با تشکر از شما،
  http://sydroger.blogspot.com

  • zelda6458
  • 26 دسامبر 2010

  لینک دانلود این آهنگ در کیفیت بالا از بین رفته ، دوستان می‌توانند از لینک زیر Stairway to Heaven – Led Zeppelin را با فرمت mp3 160kbps و با حجم 9.2 مگا بایت دانلود کنند.

  [audio src="http://www.fileden.com/files/2006/8/24/183363/top50/1-stairway%20to%20heaven.mp3" /]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: