یاد :مایکل جکسون

michael-jackson-young

51سال قبل در چنین روزی مایکل جکسون به دنیا آمد. این یعنی اگر او کمی دیرتر می مرد اکنون می توانست تولد 51 سالگی خود را جشن بگیرد! مایکل جکسون که کار خود را با گروه خانوادگی جکسون5 شروع کرد خیلی زود و در همان 6-5سالگی به همه ثابت کرد که باید منتظر ظهور یک استعداد خارق العاده باشند . انتظار ها جواب داد! مایکل جکسون با آلبوم تریلر چارت ها موسیقی را منفجر کرد! مفهوم تازه ای از کلیپ ارائه داد ، با رقص های زیبایش همه چشمها را به خودش خیره کرد و سلطان موسیقی پاپ شد.

ولی اگر تنها یکی از کارهایش را انجام داده بود بازهم چیزی کمتر از شهرت حال را نداشت: او پای سیاهان را به موزیک روز جهان باز کرد.

بعد از این همه افتخار اما حاشیه های زیادی اطراف او را گرفت ، تغییرات متعدد چهره ، کلیپ های پرخرج و بی ارزش ، خرج های متعدد،ماجراهای متعدد مربوط به فساد اخلاقی وصدها حاشیه مختلف هر روز از او پخش می شد.حالا هم که ماهها است از مرگ او می گذرد هنوز حاشیه های در باره مرگ او دست بردار نیستند و اخیرا هم معلوم شده او به قتل رسیده ، می توان حدس زد این حاشیه ها تا سالها ادامه خواهند داشت.

شاید نه برای همه ولی این برای من خیلی دردناک بود که کسی که صاحب پر فروش ترین آلبوم تاریخ موسیقی است ، صاحب پرخرج ترین کلیپ تاریخ هم هست، یک کلیپ ساده بسیار پر زرق و برق و کم ارزش به نام جیغ.

به جرات بگویم که او مدتها قبل از این در میان حاشیه هایش مرده بود، نبوغ موسیقیایی او ته کشیده بود دیگر از رقص های عجیب او خبری نبود ، دیگر کنسرت نمی گذاشت ، آلبوم ها و آهنگ های جدیدش یا بد بودند یا معلوم بودند که کار او نیستند. او فقط خواننده بود کمپانی ها و شرکت های تبلیغاتی او را راه می بردند.این روزها هم که چارتهای موسیقی پر از سیاهان شده.چه بخواهیم یا نه باید بپذیرم که مایکل جکسون تمام شده بود.

بگذریم! خواستم برای این پست چند تا از آهنگ های مایکل را بگذارم که به نظرم رسید این روزها خیلی راحت می شود آهنگ های او را با یک جست و جوی کوچک در اینترنت گیر آورد ، چه نیازی است به اینکه انتخاب های من را هم تحمل کنید! به جای آن به این دو عکس نگاه کنید . یکی از عکسها که در اول پست هست و مربوط به جوانی مایکل شروع موزیک اواست و عکس بعدی که در انتهای پست قرار گرفته مربوط به همین اواخر و مدتها پس پایان موسیقی در او. چقدر تغییر می بینید؟فقط به چهره نگاه نکنید. هرچه از او دارید در ذهن بیاورید.چقدر تغییر می بینید؟

Michael-Jackson-2

 1. بهتره بگی از کلیپ اسکریم چیزی نفهمیدی نه این که کلیپ کم ارزشه برای این که می شه در مورد این کلیپ یه کتاب نوشت !

  فیلم this is it اثبات می کنه مایکل جکسون حتی چند ساعت قبل از مرگ هم از خیره کننده ترین اجراهای تاریخ رو نمایش می ده

  • قبول دارم «بي ارزش» كلمه خشني براي توصيف اسكرم بود ولي اين كليپ جز زرق و برق زياد چيز زيادي نداشت . همان زمان ارائه كليپ خيلي از منتقدان آن را كوبيدند . و آن را وسيله اي براي توي چشم آمدن به طور غير عادي خواندند . مثلا اگر اهل فيلم باشي در فيلم «لوبوفسكي بزرگ » مال برادران كوهن به طور مستقيم به اين كليپ پرداخته شده و در سكانس تمسخر شده!
   در كنار اين ها:
   1.اين كليپ چه نكته اي دارد كه من مثلا نتوانم آن را درك كنم؟
   2.كسي امنكر قدرت اجراي مايكل نيست ولي الان اين چيزي كه گفتي چه ربطي داشت به بحث ما؟
   3.تعداد كامنت هاي اين پست را با پست هاي ديگر مقايسه كن تا مطمئن شي مايكل تمام شده بود.

 2. آره من هم بعد از ديدن This is it متوجه خستگي ناپذير بودن او شدم.او به همه چيز رسيده بود پس عشق به طرفدارها باعث شده بود كه در اين سن و با هزار جور مسكن اجراي جديد داشته باشه.درسته كه مي خواست ورشكستگي هاش رو جبران كنه اما باز هم فقط يك مايكل در دنيا وجود داشت كه رفت.
  سالي كه ويديو Earth song رو ديدم بي اختيار اشك ريختم. (سال 97)

 3. سلام دوست عزیزم . وبلاگ ما آماده ی تبادل لینک با وب شماست , در صورت تمایل مارو با خبر کنید . خوشحال میشیم 😉

 4. سلام دوست عزیز
  بی انصافی اینجاست که ما وقتی می خواهیم کسی رو نقد کنیم نباید روی یک اثر اون زوم کنیم و بقیه ی کارهای اون نادیده بگیریم در مورد همین کلیپ فریاد هم خیلی میشه صحبت کرد
  مایکل و جنت تنها داخل یه سفینه ایند که داره از زمین دور میشه. اگه لیریکم بخونی متوجه خستگی مایکل از آدمای دور و برش میشی و مایکل این کلیپ رو دقیقا برای اتفاقات سال 93 و شایعات پشت سر خودش نوشته. حالا بگذریم
  ولی خب کلیپ های دیگه ی مایکل هم به نوعی به همه ی دردها پرداخته از man in the mirror که قضیه ی کارتن خواب ها و این افراد رو نشون میده بگیر تا earth song که به صدمات کره ی زمین می پردازه
  به نظرم اگه می خوای از جنبه ی انسانی هم نگاه کنی مایکل کم نذاشته
  بعدشم قضیه ی مایکل جکسون رو نباید با گروه های راک مقایسه کرد
  مایکل در زمینه ی پاپ فعالیت میکرد و چه بخوایم و نخوایم یه سری کارهاش جنبه ی عمومی و پاپ داشت اما خواننده ها و گروه های راک معمولا مخاطبهاشون خواص هستند و یه سری کارها رو نمی کنند ولی مخاطب هاشون دوستشون دارن ولی براشون نظر عموم مردم مهم نیست
  بعدش هم دوست عزیز بیایید با چیزهای جزیی لجسی یه هنرمند بزرگ رو از یاد نبریم
  ولی ازتون ممنونم که از مایکل جکسون یادی کردی در وبلاگت
  در مورد کارهای آخر مایکل هم فکر می کنم اطلاعات اشتباهی دارید چون تقریبا مایکل 9 سالی بود از آلبوم جدیدی بیرون نداده بود و کسی براش اونطوری که گفتی آهنگسازی نمی کرد و اصلا احتیاجی به این کارها نبود

  • saba
  • 6 ژوئن 2010

  سلام!

  از کار مردم کشورم سردرنمیارم!باید از هر گوشه و کناری به خاطر زودباوری،کج فهمی،بی رحمی،بی فکری و بی خبری بعضی، چیزهایی بشنوم که قلبم رو چاک می دن و خیالمو آشفته می کنن.

  بزرگترین مشکل اینجاست که باید اول انسانیت یاد بگیرید معرفت بدونید و بعد به تفسیر دیگران بپردازید اما شما فقط شروع به قضاوت می کنین بدون اینکه به اخلاقیات فکری کرده باشین!

  دوست محترم عنوان بلاگ شما و مطالبتون در باب موسیقی هست و این یعنی کوچکترین شناختی هم شده از این هنر دارین،ولی عجیبه که از بزرگترین و موثرترین و بی دلیل ترین چهره های این هنر که بی شک مایکل عزیز هست چیزی نفهمیدین و حتی بدون هیچ درکی از اون تخریبشم کردین
  نشناختین این هنرمند برای کسی که به موسیقی ابراز علاقه کرده بی معنی و باورنکردنیه،دوستانه ازت می خوام به جای نوشتن این افکار خام و اشتباه که از ناآگاهی بوده تصمیم بگیری یکبار با فکر باز و دید درست بدون هیچ پیش زمنیه ای بری دنبال شناختن مایکل جکسون واقعی کسی که اگه فقط یک قدم درست به سمتش بری تورو با همه خوبی ها آشنا می کنه
  خواهش می کنم به حرفام فکر کن و دنبال حقیقت برو
  اگه کمکی خواستی دریغ نمی کنم
  فقط راه درست رو برو و دیگه هیچ وقت انقدر صریح هیچ کسو تخریب نکن هیچ کس!

  موفق و موفق و موفق باشی
  L.O.V.E

 5. سلام دوست محترم !
  اون توانش و قدرت بی حدش و نبوغش رو هیچ وقت هیچ وقت هیچوقت از دست نداده بود…
  برات مثال می زنم…
  تو یه قالب داری…
  می خوای مقداری طلای ذوب شده رو توی یه قالب کوچیک جا بدی…صد درصد نمی شه و طلا از قالب سرریز می شه…
  اما این در ماهیت اصلی طلا هیچ تغیری ایجاد نمی کنه…!!!
  طلا همون طلاست…با همون زیبایی و درخشندگی و با ارزشی…
  تو با گفتن اینکه می گی مایکل نبوغش رو از دست داده بود…مثل اینه که انگار طلای تو از وقتی که از ظرفت لبریز شده تبدیل به برنز شده !!! این امکان پذیره ؟؟؟؟؟
  خوبه تو حرفهای صبای عزیز کمی فکر کنی…درود به قلب عاشق و بزرگوارش….

  • نگین
  • 25 اکتبر 2010

  مایکل جکسون همیشه زنده است.

 6. گفتی مایکل گرفتار حاشیه شد پس بزار بهت بگم مایکل دومین فرد محبوب تمام عرصه هابود وهست اول حضرت مسیح دوم مایکل سوم حضرت محمد (ص)پس چنین ادمی که از چنین محبوبیتی برخورداره پس داشتن حاشیه عادیه.گفتی مایکل تمام شده بود مایکل داشت خودش رو برای یکی ازبزرگترین تور های تاریخش اماده میکرد که نشد.من فیلم مایکل رو نگاه کردم و این نتیجه روگرفتم نه تنها مایکل صدایش عوض نشده بلکه بسیار دلنشین تر هم شده بود و در سن 50 سالگی معلومه که نمیتواند مثل قبل برقصد.

 7. درمورد مایکل باید بگویم که هر انسانی افت وخیزداره شاید باورنکنید او یک انسان خوب بود رکورد های زیادی را به جای گذاشت مردم دوستش داشتند تمام این چیزها یک روزه بدست نمیاید مگه اینکه شعورمردم دنیا را دست کم بگیریم !به هر حال زندگی او پراز فرازونشیب بود 45سال در عرصه موسیقی دنیا بود ، کمکهای زیادی بره مردم دنیا کرد با گوش کردن به آهنگهای او مردم خوشحال می شدند .درمقابل خیلی ها هم از اوسواستفاده کردند به طوری که باعث خستگی روحی او وزدگیش از خیلی ها شد اتهامات مختلف داد گاهی پشت سرهم روحیه مایکل را تحلل برده بود متاسفانه این در حاشیه زندگی تمام هنرمندان است که رسانه ها ومردم دوست دارند درمورد شخص محبوبشان بدانند وبرای همین هم خوراک خیلی ها همین شایعات مختلف است از قبیل این شایعاتی که در مورد مایکل وجود داشته ودارد مثلا یک هنرمندی اگه یک لباسی را بپوشد وبه جایی برود همه دوست دارند از اوتقلید کنند وهمان مدل لباس را بپوشد .درمورد مایکل بسیاری از آهنگ های او در صدرجدول دنیا قرار داشت ودارد .مردم دوستش داشتند .این برای کاری که یک هنرمند می کند کافی است .باید قبول کرد که شکست های هم داشته . از مایکل چه می خواهیم ؟ او یک هنرمند بزرگی بود یک انسان بود ، همین کافی است .

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: