66 سال قبل در چنین روزی…

جیمی پیج و گیتار دابل نیک مشهورش

در نهم ژانویه 1944 یکی از بزرگترین و جریان ساز ترین نوازندهای تاریخ موسیقی به دنیا آمد. جیمز پاتریک پیج که اغلب به نام جیمی پیج شناخته می شود 66 سال قبل در چنین روزی در هستون در غرب لندن چشم به جهان گشود.او تا کنون با گروهایی مانند یارد بردز(The Yardbirds )، فرم (The Firm) ، هانی درایپرز (The Honeydrippers) و XYZ همکاری داشته و همینطور پروژه های دونفره ای مانند پیج و پلنت (Page and Plant) و همینطور کووردیل-پیج (Coverdale-Page) هم راه اندازی کرده است. اما اکثر شهرت او به خاطر گیتار نوازی و رهبری گروه افسانه ای لدزپلین است.  نوازندگی های منحصر به فرد او همراه با لدزپلین و ریف ها یکپارچه او موجب به وجود آمدن طرح اولیه سبکی شد که بعدها به هارد راک و سپس به هوی متال تبدیل شد.

جیمی پیج از نمایی نزدیکتر:

 • اولین بار در سیزده سالگی بود که جیمی گیتار به دست گرفت، او گیتار را در جریان اسباب‌کشی به خانه جدیدشان در گوشه‌ای از خانه جدید یافت،خود جیمی پیج اظهار داشته که هیچ وقت نفهمیده است که چه کسی گیتار را جا گذاشته بود.

 • جیمی پیج به جز چند مورد محدود هرگز آموزش گیتار ندیده است و در این مورد خود آموخته(self-taught) است.

 • اولین بار با شنیدن آهنگ «Baby Let’s Play House» از الویس پریسلی بود که جیمی به فکر گیتار نواختن افتاد.این چندمین نفر است که می‌شنوید تحت تاثیر الویس روی به موسیقی آورده است؟

 • اولین اجرای تلویزیونی پیج مربوط به اجرا با هیچ کدام گروهایی که بالا نام برده شدند نیست بلکه این اجرا در سال 1957 در برنامه پرطرفدار All Your Own از شبکه BBC پخش شد در آن برنامه او تنها 13 سال سن داشت و به اجرای دو آهنگ امریکایی محبوب پرداخت!جالب است بدانید بعد از این برنامه مجری برنامه از او می‌پرسد که «پس از مدرسه می‌خواهی چه کاره شوی؟» و جیمی پاسخ می‌دهد:»می‌خواهم یک محقق زیست شوم، تا بتوانم درمانی برای سرطان پیداکنم.البته اگر تا آن موقع کشف نشده باشد!»و جالبتر از آن اینجاست که شما میتوانید این برنامه را از اینجا ببینید!(البته اگر در ایران هستید شاید خیلی برای تان جالب نباشد!)

 • بعد از دوران دبیرستان به جایی که به دبیرستان برود در اولین گروه راک عمرش عضو به نام «Neil Christian & the Crusaders» عضو شد، اما در جریان تور دور انگلستان این گروه پیج مریض شد و گروه کنار گذاشته شد بنابرین بعد از بهبودی پیج تصمیم گرفت به سراغ علاقه دیگرش یعنی نقاشی برود و در کالج هنر سوری ثبت نام کرد.

 • در دوران دانشگاه همیشه در کلابی به نام مرکویی (The Marquee) به اجرا می پرداخت. از این راه دو نفر از دوستان صمیمی‌اش را یافت، افرادی که بعدها هرکدام اسطورهای بزرگ راک شدند: اریک کلاپتون و جف بک.در همان کلاب بود که تهیه کنندگان زیادی او را می‌دیدند و به عنوان گیتاریست موقت با خیلی از گروههایی که در آینده مشهور شدند همکاری داشت. به لیست این گروهها نگاه کنید: دهو(The Who)، کینکز(The Kinks)، جو کوکر(Joe Cocker)، اریک کلاپتون و رولینگ استونز و….

 • اما اولین سکوی پرش جیمی پیج عضویت در یاردبردز(The Yardbirds ) بود.اریک کلاپتون عضو این گروه بود و برای همین جیمی پیج همیشه همکاریهایی با این گروه داشت. برای همین پس از اینکه کلاپتون گروه را ترک کرد اولین گزینه برای جایگزینی او جیمی پیج بود اما پیج به دلیل بیماری‌اش از عضویت در گروه سرباز زد و دوستش جف بک را معرفی کرد.اما این پایان کار نبود. در کنسرت یاردبردز در آکسفورد بیسیست گروه پل اسمیت به طور ناگهانی گروه را ترک کرد و چون کس دیگری آنجا نبود و برای اینکه اجرا به هم نخورد پیج به عنوان بیسیست روی صحنه رفت و در کنار جف بک سازی که هرگز ننواخته بود را دست گرفت و نواخت! و  اینجا او وارد یاردبردز شد!

 • زیاد همکاری پیج با یاردبردز طولانی نشد و او این گروه را ترک کرد و به فکر تاسیس گروهی جدید افتاد خود او در این مورد بعد ها گفت:»از زمانی که در یاردبردز بودم کلی ایده در ذهنم بود، یاردبردز به من اجازه می‌داد تا در اجراهای زنده زیادی شرکت کنم و همین موقع بود که من دفترچه‌ای از ایده‌هایی که سرانجام در گروه بعدی‌ام استفاده کردم تشکیل دادم علاوه بر این ایده‌ها من می‌خواستم به موزیک تاروپودی آکوستیک بدهم.درنهایت من می‌خواستم موسیقی مورد نظرم تلفیقی از بلوز، هارد راک و موزیک آکوستیک باشد که با یک خوانندگی سنگین (heavy) همراه باشد-تلفیقی که قبل تر هرگز انجام نشده بود. کلی سایه روشن در موسیقی.»

 • گروه مورد نظر پیج لدزپلین نام گرفت و سایه روشن های او در موسیقی ،فوق‌العاده مورد توجه گرفت در مورد لد زپلین کامل اینجا توضیح داده ام.

 • جیمی پیج سه بار ازدواج کرده است و پنج بچه دارد. بزرگترین آنها اسکارلت پیج است که متولد 1971 (39 ساله) و عکاس است و کوچکترین آنها اشن جوزن (Ashen Josan) نام دارد و متولد 1999 (11 ساله) است.

 • جیمی پیج در دهه هفتاد میلادی به شدت به مواد مخدر معتاد بود خود او یکبار در مصاحبه‌ای با مجله دنیای گیتار(Guitar World) گفته بود:»در مورد دیگر اعضای گروه مطلع نیستم اما برای من مواد جزء لاینفک همه چیز بود ، از اول تا آخر همه چیز.» البته او در اوایل دهه هشتاد میلادی و با توقف کار لدزپلین مواد را کنار گذاشت. او بعدها در مصاحبه‌ای در سال 2003 با مجله کیو(Q magazine) می‌گوید:»اصلا در موردش حسرت نمی‌خورم چون من واقعا نیاز داشتم که تمرکز داشته باشم همین.همPresence و هم  In Through the Out Door (دوتا از آلبوم های لدزپلین) توی فقط سه هفته ضبط شدند واقعا خیلی کم بود.نیاز داشتم که همیشه روی فرم باشم. «کلا او در حدود ده سال از مواد مخدر استفاده کرد.

 • پیج تنها یکباربه صورت جداگانه و تنها آلبوم ارائه کرد این آلبوم Outrider نام داشت و با همکاری جیسون بونهام (پسر درامر فقید لدزپلین) ضبط شد، رابرت پلنت هم در چند تراک با او همراهی داشت. این آلبوم با برخورد سرد منتقدین مواجه شد و بعد از آن هرگز پیج به فکر ارائه آلبوم تنها نیفتاد.

 • در سال 2005 پیج به خاطر اعمال خیرخواهانه و علی‌الخصوص اعمال خیریه او در برزیل نشان «حکم امپراتور بریتانیا»(Order of the British Empire) را دریافت نمود. یکی از این اعمال خیرخواهانه اخیر او برگذاری کنسرت خیریه بازگشت لد زپلین در سال 2007 با همکاری اعضای زنده لد زپلین و جیسون بونهام است.

 • در لیست بهترین گیتاریست‌های تاریخ مجله رولینگ استون او به عنوان نهمین گیتاریست برتر تمام تاریخ شناخته شد(لیستی که البته با اعتراضات زیادی خصوصا از سوی رسانه‌های بریتانیایی روبرو شد)و همچنین او دوبار با گروههای یاردبردز و لدزپلین وارد تالار افتخارات راک‌ ان رول شده است.

شاید بهترین گیتار نوازی جیمی پیج در آهنگ جاودانه پلکانی به بهشت باشد که در مورد آن اینجا با هم صحبت کردیم، به شخصه اگر بخواهم از آهنگ دومی در کنار این آهنگ نام ببرم انتخاب من آهنگ غمگین از وقتی عاشقت شدم(Since I’ve Been Loving You) است.البته که این آهنگ بسیار غمگین است و چون امروز تولد تولد جیمی پیج است به سراغ آهنگ سوم یعنی یک عالمه عشق(Whole Lotta Love) می‌رویم! یکی از شادترین و پرطرفدارترین آهنگ‌های لدزپلین تا کنون . این آهنگ از طرف مجله رولینگ استون به عنوان هفتاد و پنجمین آهنگ برتر تاریخ موسیقی انتخاب شده است علاوه بر آن مجله گیتار ورد هم از این آهنگ به عنوان سی و هشتمین تکنوازی گیتار برتر تمام تاریخ نام برده است.

خب بدون هیچ حرف دیگری می‌رویم به سراغ یک عالمه عشق جاودانه لدزپلین!

دانلود با کیفیت متوسط 1.6 مگابایت.**دانلود با کیفیت بالا7.6 مگابایت

  • Arsham
  • 10 ژانویه 2010

  Wonderful article! I love him so much i love this SONG too,happy birthday jimmy!

 1. 1-نچ نچ نچ…..نمیدونستم این داداش جیمی ماهم بنگی بوده ……….ای ناقلا!!!!
  2-شخصا بهترین کار جیمی پیج رو ترانه کشمیر میدونم با اون تم شاهکار وجاودانش
  3-کلا این جیمی پیج استیلش موقعه گیتار زدن شاهکاره مخصوصا اون کنسرت سال 1979
  که نمیدونم کجاست ……جیمی یه شلوار سفید پوشیده با پیراهن ابی با یه سیگاردر دست!!!
  4-اقا یه سوال=فلسفه این که اهنگ بعد از یک دقیقه و بیست ثانیه تا دقیقه 3
  دچار خفگی(!) و گنگی میشه چیه؟……………..ببخشیدا میخوام بدونم……………..

  • 1.بنگ؟ گرفتی ما را؟ نگی جایی یک وقت! افت کلاس دارد برای جیمی خان کلی افت دارد! ولی دور از شوخی این بخش را آوردم تا به صورت OPEN MIND با ماجرای اعتیاد موسیقی دانان برخورد شود.
   2.آهنگ کشمیر شاهکاره ولی من قصدم این بود که آهنگی بیاورم که تکنیک ها و توانایی‌های نوازندگی پیچ تویش مشهود باشد.برای همین یک عالمه عشق انتخاب شد. من خودم Since I’ve Been Loving You را خودم خیلی دوست دارم هر وقت غمگین می‌شدم و آن را گوش می‌دادم بیشتر غمگین می‌شدم!
   3.اون کنسرتی که گفتی یکی از مهمترین کنسرت‌های لدزپلین و یکی از بهترین کنسرت‌های تاریخ هست اگه مي‌خوای بدونی چرا یک سر به اینجا بزن.
   4.والا توی آهنگ «پلکانی به بهشت» یک نقل قول جالبی از جیمی پیج شنیدم ، اگر این آهنگ را گوش بدهی از یکجایی کم کم ریتم تند می‌شود و ناگهان سولوی جیمی پیج می‌آید که یکی از شاهکارهای جیمی پیج ظاهر می‌شود ، جیمی پیج راجع به این تکه گفته بود:»مثل این می‌ماند که یک گالن آدرنالین به سر و روی شنونده پاشیده شود»البته این نقل قول زیاد دقیق نیست. ولی احتمالا جیمی توی آهنگ هم همین قصد را داشته است.ریتم کم آرام می‌شود و بعد سولوهای محشر گیتار جیمی پیج و درامز بونهام .

 2. البته من خودم توی کارای لد زپلین اینهارو بیشتر دوست دارم=
  dazed and confused
  kashmir
  ramble on
  what is and what never should never be
  tangerine
  all my love
  babe im gonna leave you
  stairway to heaven
  ودر راس همشون=
  your time is gonna come

  یه چیز جالب
  تا اونجایی که من میدونم لدزپلین 4 دسامبر قانونا متلاشی شد
  جالبه بدونی جان لنون هم 4 روز بعد هم به قتل رسید یعنی 8 دسامبر
  بعدش هم همه میدونن همون موقع ها بود که کار پینک فلوید یه جورایی تموم شده بود
  قضیه رولینگ استونز رو هم میدونی
  انگار همه چی دست به دست هم داد رسما دهه طلایی 70 به تاریخ بپیونده
  و خیلی های دیگه منتظر اتفاقی بزرگی نباشن

  به خاطر جواب کامنتت هم ممنون

  خداحافظ

 3. سلام
  من خیلی وب گاهتونو دوست دارم
  همیشه به شما سر می زنم
  آدم خیلی حرفه ایی در گوش دادن به موسیقی نیستم ولی ازت تشکر می کنم چون خیلی سلیقه منو ارتقا دادی تا حالا
  مرسی
  وخیلی موفق باشی

  • وبگاه شما را دیددم ! بسیار جالب بود! موفق باشید.

  • مهرشاد
  • 22 ژانویه 2010

  سلام جناب س.ه بزرگ!
  احوال شما؟
  تا حالا هیچ وقت متن هاتو کامل نخونده بودم(بذار راستشو بگم دیگه! صداقت!) ولی این بار خوندم خیلی هم خوشم اومد…
  خسته نباشید…
  برات آرزوی موفقیت می کنم.

  • عجیبه! اکثر کسایی که به این وبلاگ می‌آیند بیشتر برای متن‌ها می‌آیند!‌حالا که شما این را گفتید من خیلی تعجب کردم!‌در ضمن اسمتان خیلی برایم آشناست ! … نمی‌دانم چرا؟

 4. مرسی سپهر جان .
  بلاگت خیلی قشنگه .
  منم خودم با اینکه سبک کاریم پانک راکه . اما یکی از عاشقان جیمی پیجم .

  • عباس
  • 2 فوریه 2010

  سلام ونچرز رو هم اگه میشه معرفی کن!

  • majid
  • 19 فوریه 2010

  باسلام وتشکر از وب سایتتون.
  به نظرمن جیمی پیج یکی از بهترین گیتاریستهای تاریخ حساب میشه ودرکنار گیلمور اونو بهترین میدونم.البته اول پیج بعد گیلمور.
  راستی کنسرت هایی مثل لدزپلین ازکجا میشه پیدا کرد.هرکی میدونه خواهشا بگه.

  • قابلی نداشت!
   ولی درباره کنسرت ها و اینها در درجه اول باید اینترنت پر سرعت داشته باشی تا بتونی کنسرت های کامل رو داونلود کنی .
   اگر که راههایی مثل یوتیوب رو امتحان کردی میماند یک راه اصلی که دانلود کنسرت های کیفیت بالا از راههای تورنت و رپید شیر هست.که من به دلیل ترس از وردپرس امکان گذاشتن آنها را اینجا ندارم .
   ولی هر وقت هر کنسرتی را خواستی اینجا بگو تا لینکهایش را برایت بفرستم.

 5. merc dust

 6. stiarway to hevaen و since i’ve been loving you رو درکنار babe i’m gonna leave you شاهکار جیمی پیج می‌دونم…

 7. سلام و خسته نباشید

  زین پس دنبالتان خواهم کرد. موفق باشید

 8. آقا لینکت کردم

  • هومن
  • 17 مارس 2010

  با سلام
  از نوشته های شما پیداست که به راک انگلیسی بیشتر علاقه دارید البته اکثر طرفداران راک درایران همین اعتقاد را دارند . دلیلش هم شاید این است که راک انگلیسی التر ناتیو تر است و گروه های انگلیسی بر خلاف مشابه های امریکایی خود سبک ها را خیلی رعایت نمی کنند و همیشه پی شکستن مرز ها .و خلق فضا های تازه هستند و این به مذاق شنوندگان غیر انگلیسی زبان و کسانی که با شنیدن یک یا 2 آهنگ راک بریتیش به خیل عظیم طرفداران راک پیوسته اند خوش می اید
  اگر امکان دارد شما که وبلاگ پر بازدید کننده ای دارید این خوانندگان را هم معرفی کنید که جایشان در سایت شما خالیست . Chuck Berry
  Bob Dylan
  Ray Charles
  Jimi Hendrix
  Bruce Springsteen
  The Who
  Stevie Wonder
  The Who
  Lynyrd Skynyrd
  بر+ای من خیلی عجیب است که شما از دیوید بوی یا الویس پریسلی و یا حتی Del Shannon
  با آهنگ تاریخی Runaway چیزی نمی گویید
  در پایان نظر شما را به لیست برترین اهنگ های راک تاریخ مجله رولین گ استونز جلب می کنم http://www.rollingstone.com/news/coverstory/500songs

  • 1-دوست من نظرت کاملا درست است ، خود من به شخصه خیلی به راک انگلیسی تعلق خاطر دارم.ولی نظرت را درمورد»آلترناتیو» بودن راک انگلیسی چندان قبول ندارم ، نظر من این است که راک انگلیسی «پراگرسیو»تر است.و حداقل تا صد سال دیگر هم راک آمریکن به این سطح از پراگرسیو بودن نخواهد رسید و البته این را نشانه متعالی بودن راک انگلیسی می‌دانم که هرگز متعلق به زمانی خاص و حالات رمانی خاص نسیت و همواره خود را با ویژگی های زمانه خود تطبیق می‌دهد. چیزی که نه تنها در امریکن راک دیده نمی‌شود بلکه گاها نمونه‌های عکس آن نیز مشاهده می‌شود(تشکیل سبک های گلم و هیر راک در دهه 80 در آمریکا و …)
   2.زمینه اصلی ساخت این وبلاگ ، تشکیل فضایی برای آشنایی افراد نا آشنا موسیقی متعالی تر است..همین! تیتر پست هایم را هم آهنگ‌های ماندگار گذاشته ام‌(نه بهترین آهنگ ها) درباره الویس و باب دیلن هم قبلا صحبت کردم.و درباره افرادی که گفتید هم به زودی صحبت خواهم کرد.(تا الان فقط 30آهنگ معرفی کرده‌ام!).
   3.لیست مجله رولینگ استون اولین دلیل من برای ساخت این وبلاگ بود! ولی دوست من یادت باشد که این لیست توسط یک مجله امریکایی تهیه شده و در ضمن نام آن برترین آهنگهای تاریخ است نه برترین آهنگ‌های تاریخ راک.مثلا در ده آهنگ اول فقط آهنگ‌های 2 و 9 راک است و اگر دراین لست هم کمی دقیق‌تر شوید تعداد آهنگ‌های «راک» انگلیسی را بیشتر از آهنگ راک آمریکایی می‌بینی.

   موفق باشی

  • هومن
  • 17 مارس 2010

  این سایت +را هم مط+العه کنید بد نیست http://digitaldreamdoor.nutsie.com/pages/best_songsddd.html

  • نسيم
  • 20 مارس 2010

  سلام
  من تازه اينجا رو پيدا كردم
  حالا حالا ها اينجا رو بنند
  لازمش دارم
  بايد از اول خبونم
  قربانت

  • هومن
  • 21 مارس 2010

  با سلامی دوباره
  از این که نظرم را خواندید و با حوصله جواب دادید بسیار سپاسگذارم . غرض از مزاحمت این بود که به تازگی دوستان دوباره لطف کردند و یک تک آهنگ بسیار زیبا برایم فرستادند که حیف دیدم شما آنرا گوش نکنید(mary jane s (tom petty
  اگر خوشتان آمد لطفا به بقیه هم معرفی کنید .
  نکته بعدی اینکه می خواهم نظر شما را در مورد این لیست هایی که خودم تهیه کردم بپرسم :
  لیست شماره 1
  1 stairway to heaven
  2 freebird(lynyrd skynyrd
  you shook me all night long- ac dc 3 –
  4 smoke on the water— deep purple
  5 satisfaction — rollingstones
  6 ange — rolling stonse
  این آخری را خیلی دوست دارم چون مرا به یاد خاطراتم یا بهتر بگویم یکی از خاطراتم می اندازد
  باز هم از شما تشکر می کنم و امیدوارم که سایت شما هر روز موفق تر و پر بار تر باشد

  • ممنونم رفیق!
   زمانی بود که بسیار توم پتی گوش می‌دادم و این آهنگ هم ‌می شناسم. ولی می‌دانی که یک سره نمی توانم بروم سراغ توم پنی و یک عالمه دیگر هستند که باید معرفی شوند..و خلاصه که بنده هم بسیار تنبل هستم و…
   و اما درباره لیست که کلا فلسفه آن را نفهمیدم! این لیست ها چی هستند؟
   تمام این آهنگ‌ها خارق‌العاده هستند.درباره پیکانی به بهشت قبلا توضیح دادم .سولوی بی نظیر freebird هم به طرز فجیعی دوست دارم. اما قضیه این آهنگ AC/DC آن هم بالاتر از Rolling StonesوDeep Purpleچیست؟ AC/DC گروه بزرگی است اما هیچگاه کارهایشان عمق و قدرت امثال رولینگ استونز و دیپ پرپل را نداشته..در ضمن اگر هم به من بود و می‌خواستم آهنگی از آنها را انتخاب کنم انتخابم شاید Back In Black بود .چون که آهنگ مهمتری است و شعر مستحکم تر و موسیقی فخیمتری هم دارد.
   smoke on the water شاید مهمترین آهنگ دیپ پرپل است، که البته زیاد جای بحث ندارد.
   Satisfaction هم آهنگ فوق‌العاده مهمی است رولینگ استونز آن را وقتی اجرا کردند که اصلا مرسوم نبود چند نفر موسیقی دان به بستر اصلی شان یعنی رادیو تلویزیون و مطبوعات این جوری حمله کنند.

   بازهم موفق باشی!

  • هومن
  • 22 مارس 2010

  http://jackbutlerband.com/mp3/B1Demos/Lynyrd Skynyrd – Saturday Night Special.mp3

  http://www.dj-tronic.com/dancefloormayhem.com/music/2009/The Doors – The End (Riva Starr retrip).mp3

  [audio src="http://prettygoeswithpretty.typepad.com/files/02-little-town-flirt.mp3" /]

  این لینک ها خالصانه تقدیم شما

  • farshad
  • 14 آوریل 2010

  damaet garm.karet doroste.kamtar kasi tu iran rocker haye ghadimi ro mishnase.baramun az kinks music bezar

 9. سلام دوست من . اول از همه تشکر میکنم از اظهار لطفت .
  بعد اینکه اتفاقا سلیقه هامون تا حدودی شبیه به همه . و منم به همین خاطر بود که از وبلاگتون خوشم اومد .
  باید بگم موسیقی ای رو که بند هایی مثل Pink floyd , Black Sabbath , AC/DC , Metallica , Deep Purple , Lez Zepplin . . . اجرا میکردن یا بعضا میکنن به هیچ وجه قابل مقایسه با موزیک های پاپ امروزی نیست .من شخصا به این نوع موسیقی گرایش بیشتری دارم اما در مورد وبلاگ سعی میکنم بیشتر آهنگهایی رو بذارم که رنج وسیعتری از مردم طرفدارش باشن . به قولی عامه پسند تر . اما خب خودتم میدونی ؛ عامه پسند بودن دلیل بر غنی بودن موسیقی نیست .
  ———-
  در مورد لینک : خواهش میکنم بگید که با چه تایتلی لینکتون کنم .

 10. عذر میخوام توی پست قبلیم اسم «لد زپلین» رو به اشتباه اسپل کردم .

 11. سلام.
  درود بر لدزپلین و جیمی پیج و رابرت پلنت
  کلا وبلاگ پخته و کار درستی در مورد موسیقی داری
  موفق باشی
  به وبلاگم یه سری بزن
  اگه قابل بدونی به هم لینک بدیم
  منم در مورد موسیقی بیشتر راک می نویسم

 12. سلام دوست عزیز من با اجازت لینکت می کنم

  • m18bmw
  • 24 آوریل 2010

  سلام من جدیدا اومدم به وردپرس از بلاگفا به وردپرس
  برام جاب بود که ببینم بهترین موسیقیهای تاریخ چیا هستن!

  • Ricochet 1/2
  • 1 مه 2010

  عالی بود…گرچه این مطالبی رو که میزاری من باهاشون بزرگ شدم…ولی موفق باشی…

 13. سلام.
  چه خوبه که یه نفر حوصله داره که در مورد تمام آهنگ های لیست 500 تایی مجله دوست داشتنی رولینگ استون بنویسه… خیلی وقت بود که می خواستم اینکارو بکنم… و البته اون ستون خیلی خوب روزنامه شرق رو هم خوندم… معرفی گروه های خارجی با این همه جزئیات خیلی عالیه… منابع موسیقیایی مون خیلی مشترکه (مجله UNCUT رو هم به منابع تون اضافه کنید)… البته اگه کتاب هاشون رو هم گیر بیارم گهگاهی میخونم…
  و اینکه گاهی در مورد گروه های موسیقی توی وبلاگمون می نویسیم… و خیلی هم تخصصی نیست…..
  شخصا خیلی شیفته لد زپلین نیستم ولی نمیشه اطلاعات خوب شما در مورد پیج رو بی خیال شد و فکر کنم امروز بیشتر هوی متال رو به نام جیمز هتفیلد و کرک همت بشناسند…
  اگر احیانا (بعید میدونم)در مورد این گروه ها نیاز به کمک داشتین ، می تونید روی من هم حساب کنید.

  موفق باشید.

  • شاید خیلی جالب می شد کهه یک نفر حوصله داشت که در مورد تمام آهنگ های این لیست بنویسه ..ولی من این کار را نمی کنم مرد! فکر کنم توی همون صفحه درباره این وبلاگ هم توضیح دادم (ببخشید توضیح ندادم!) که این آهنگ هایی است که می تواند هر نا آشنا به موسیقی غربی را با این موسیقی آشنا کند . و راستش را بخواهی خودم زیاد با آن لیست رولینگ استون موافق نیستم.کلا لیست های رولینگ استون خیلی آمریکایی هستند . لیست های گاردین هم خیلی انگلیسی هستند! بنابرین زیاد قابل اعتماد نیستند!
   یک توصیه هم داشتم برایت مرد! اگر میشود وبلاگت را انتقال بده تا کسی که می خواهد وبلاگت را ببیند متهم به محاربه نشود!

 14. آپدیت کردم
  Top Rock Songs Part II

  • منا
  • 7 ژوئن 2010

  تو آدم خاطره بازي هستي!
  چه خوب!
  تا جايي كه رسيدم خوندم بلاگتو
  آرشيو عالي شده…
  خوشحال شدم پيدات كردم
  بگو ديگه چي گوش مي دي…بنويس

 15. سپهر جان لطف کن لینک جدیدمو بزار

 16. just rock n roll

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: